Dnes:1°C

Zítra:-1°C

Pátek 9.12. Vratislav
Menu

Kapsář z Chebska Zloděj ukradl dvě peněženky, už je ve vazbě

Zloděj ukradl dvě peněženky, už je ve vazbě

01. 06. 2019 - 13:34

Policisté z Chebu obvinili dvaadvacetiletého muže ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ten měl nejdříve v polovině května letošního roku v odpoledních hodinách přistoupit poblíž panelového domu v Chebu k jemu neznámé ženě, které se měl pokusit z ruky vytrhnout textilní tašku. Při tomto se ovšem taška roztrhla a její obsah se vysypal na zem. Muž měl okamžitě ze země popadnout peněženku a utéct s ní.

O několik dní později měl v ranních hodinách navštívit jeden z obchodních domů v Chebu. Tam si měl do své tašky uschovat několik kusů sušenek a poté prodejnu bez zaplacení opustit. Za prostorem pokladen byl ovšem zastaven obsluhou, která následně přivolala policejní hlídku.

Ale to nebylo z jeho strany vše. Dne 26. 5. 2019 měl v nočních hodinách v jedné z chebských heren přistoupit k cizinci, který v té době spal na židli poblíž herních automatů a z kapsy u bundy mu odcizit peněženku. V té měl cizinec mít osobní doklady, kreditní kartu či finanční hotovost.

Do obchodního domu v Chebu se dvaadvacetiletý muž znovu vydal dne 27. 5. 2019. Tentokrát si měl do kapsy své mikiny vložit svítilnu či dámské silonky a prodejnu znovu opustit bez zaplacení. I v tomto případě byl ovšem zastaven pracovníkem ostrahy, který poté přivolal policejní hlídku.

Policisté muže zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Následně státnímu zástupci podali návrh na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Muže následně poslal soudce do vazební věznice.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky, jelikož byl za podobný trestný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen.

Další články