Dnes:7°C

Zítra:7°C

Pondělí 24.2. Matěj
Menu

Dění na Sokolovsku Policisté zadrželi mladíka, který se pral a kradl

Policisté zadrželi mladíka, který se pral a kradl

foto: Pixabay

06. 10. 2019 - 09:36

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání mladistvého, kterého obvinili ze spáchání provinění ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání.

Mladík měl na začátku září letošního roku bezdůvodně fyzicky napadnout pětadvacetiletého muže, kterého potkal poblíž panelového domu v Habartově. Toho měl několikrát udeřit do obličeje a horní části těla. Po tomto napadení muž okamžitě vyhledal lékařské ošetření. Následně byl téměř tři týdny v pracovní neschopnosti.

O měsíc později si měl na hřišti v Habartově od patnáctiletého mladíka zapůjčit mobilní telefon. Ten měl mít několik minut u sebe a poté mu říct, že mu ho už nevrátí. Když mu mladík uvedl, že celou věc půjde oznámit na policii, tak mu měl obviněný začít vyhrožovat usmrcením jeho a jeho příbuzným. Poté si měl telefon uschovat do kapsy a z místa odejít. Tímto svým jednáním způsobil majiteli telefonu škodu téměř 2 500 korun.

Mladistvý byl o několik hodin později zadržen. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž  vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články