Dnes:1°C

Zítra:-1°C

Pátek 9.12. Vratislav
Menu

Hlídej si soukromí Policie osloví děti prostřednictvím ÁMOS Vision

Policie osloví děti prostřednictvím ÁMOS Vision

11. 06. 2019 - 08:43

Období letních prázdnin nabízí školákům prakticky neomezený volný čas trávený velmi často bez jakékoliv kontroly a dohledu rodičů. Rizikovým situacím přitom mohou být děti vystaveny nejen venku, ale i ve zdánlivém bezpečí domova. Policie proto připomene žákům základních i středních škol, čeho se (nejen) o letních prázdninách vyvarovat. Zcela poprvé k tomu v celorepublikovém rozsahu využije digitální nástěnky ÁMOS Vision, které jsou atraktivním informačním zdrojem. 

Žáci a studenti se v průběhu června prostřednictvím dotykových informačních tabulí postupně setkají se dvěma videospoty z projektu Prevencí k bezpečí.

Republiková koordinátorka prevence plk. Zuzana Pidrmanová k předprázdninové kampani doplnila: „V naší preventivní činnosti se stále snažíme hledat inovativní způsoby oslovování různých cílových věkových skupin. Proto jsme rádi využili nabídky k zatím pilotní a testovací spolupráci v projektu ÁMOS Vision, jehož prostřednictvím jsme schopni s různými tématy oslovit žáky a studenty sedmi desítek škol napříč celou republikou. Dá se předpokládat, že bychom tímto způsobem mohli do budoucna do škol velmi rychle dostávat informace a varování k aktuálním problémům.“

„Cílem ÁMOS Vision je kromě poskytování praktických školních informací žákům a učitelům také osvěta a podpora prevence na školách. Jsme rádi, že můžeme společně s policií přinášet mezi mladé lidi tento užitečný obsah a hlavně, že jim aktuální palčivá témata komunikujeme moderní formou, která je oslovuje. Školy jsou samozřejmě nadšené z nového informačního kanálu, díky kterému k dětem proudí důležité zprávy,“ dodává Richard Prajsler ze společnosti inpublic group, která systém digitálních nástěnek ÁMOS Vision provozuje po celé ČR.

Další články