
Nezaměstnanost v srpnu vzrostla
Úřad práce ČR evidoval k 31. 8. 2022 celkem 251 753 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 11 047 více než…
06. 07. 2019 - 10:24
Dopravní policisté z Karlových Varů sdělili sedmadvacetiletému muži z Chebska podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.
"Tohoto přečinu se měl obviněný dopustit tím, že dne 4. června 2019 ve večerních hodinách v Karlových Varech řídil nákladní automobil značky Iveco. Za volant usedl, ačkoliv si byl vědom toho, že je ve stavu vylučujícím bezpečně ovládat motorové vozidlo. V ulici Malé náměstí při couvání s vozidlem se plně nevěnoval řízení a levým horním rohem nástavby narazil do dvou kusů slunečníků, které poškodil. Policisté s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla pozitivně. Nejvyšší naměřená hodnota činila 2,27 promile alkoholu v krvi. Následně se na výzvu policistů odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Dále bylo lustrací zjištěno, že i přes předložení řidičského průkazu není muž držitelem řidičského oprávnění, a to z důvodu, že při předchozím uloženém trestu neodevzdal tento doklad na příslušný úřad. Na místě mu policisté předložený řidičský průkaz zadrželi," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.
V případě prokázání viny může být obviněný muž potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.
Úřad práce ČR evidoval k 31. 8. 2022 celkem 251 753 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 11 047 více než…
Školní pomůcky, kroužky a další výdaje mohou být na začátku školního roku značným zásahem do…
Už 12 měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 %…
Letní měsíce bývají na trhu práce rušným obdobím. Přicházejí na něj totiž tisíce absolventů…
Úřad práce ČR evidoval k 31. 7. 2022 celkem 240 706 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 9 397 více než v…
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného…