Zde může být vaše reklama.
Úterý 16.7.
Svátek má Luboš
Menu

Dáváte si novoroční předsevzetí? Jaká to jsou?

Dáváte si novoroční předsevzetí? Jaká to jsou?

foto: Pixabay

01. 01. 2022 - 18:00

Není jednoduché najít vysvětlení proto, proč se právě konec roku stává obdobím, kdy se tradičně skládají různá předsevzetí. Ta jsou mezi lidmi oblíbená mimo jiné i proto, že s příchodem nového roku se může říkat, že to tentokrát už určitě vyjde. Na to, jaká jsou ta nejčastější předsevzetí, se s námi můžete podívat.

 

Rok co rok se tato situace opakuje. Začátek roku pro mnohé lidi znamená příchod čerstvé, nové, pozitivní a svěží energie, která jim do žil vlévá odhodlání něco ve svém životě změnit. Důsledkem jsou nejrůznější novoroční předsevzetí. Jenže v konečném důsledku jsou tato předsevzetí tím, co nakonec lidi znechutí, i když jim mohou pár dnů, případně týdnů, vydržet.

Dá se tedy říct, že novoroční předsevzetí jsou jakýmsi tradičním lednovým folklorem, který však velmi rychle dokáže odeznít. Proč to tak ale je?

Jednou z hlavních příčin, proč se u novoročních předsevzetí dá uspět jen opravdu těžko, je fakt, že vlastně nejde ani tak o naše vnitřní rozhodnutí, jako spíš o všeobecnou mantru. Vždyť novoroční předsevzetí si dává snad každý. Tak proč ne my? Je nový rok, nový začátek... A to je ten problém. Nemáme to dělat pro někoho, ale jen a jen pro sebe.

Jaká jsou ta vůbec nejčastější novoroční předsevzetí? Najdete v nich i to své?

1. Konečně zhubnu.
2. Budu jíst zdravěji.
3. Začnu pravidelně sportovat.
4. Najdu si víc času pro sebe.
5. Najdu si víc času pro rodinu.
6. Naučím se nový jazyk.
7. Skoncuji s prokrastinací.
8. Začnu více šetřit.
9. Zbavím se závislosti na cigaretách.
10. Začnu chodit včas.
11. Najdu si lepší práci.
12. Budu mluvit slušně.

Další články